Aktualności

XI edycja konkursu „Kaszubi wczoraj i dziś”

Muzeum Ziemi Kościerskiej w Kościerzynie organizuje kolejną edycję konkursu „Kaszubi wczoraj i dziś” mającą zasięg wojewódzki. Tegoroczna, XI edycja nosi tytuł „100-lecie zaślubin Polski z morzem oraz powrotu Pomorza do Polski. Przypadająca w 2020 r. 100. rocznica jest doskonałą okazją do ukazania procesów prowadzących do przyłączenia Pomorza do odrodzonego, niepodległego państwa polskiego oraz roli jaką w tych staraniach odegrali Kaszubi. Tematyka konkursu ponadto wpisuje się w ustanowiony przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie na tenże rok patronat pn. „100-lecie zaślubin Polski z morzem oraz powrotu Pomorza do Polski”.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas VI, VII i VIII szkół z województwa pomorskiego i przeprowadzony zostanie w trzech etapach:

  • I etap – szkolny – w terminie 27.03.2020,
  • II etap – półfinałowy – 21.05.2020 r., godz. 10.00 – Sala Widowiskowa im. L. Szopińskiego w Kościerzynie
  • III etap – finałowy – w terminie 21.05.2020 r., godz. 14.00 – Sala  Widowiskowa im. L. Szopińskiego w Kościerzynie

Na zgłoszenia szkół czekamy do 21 lutego 2020 r.

Uroczyste zakończenie konkursu wraz z wręczeniem nagród odbędzie się 4 czerwca 2020 r. w Kościerzynie w Sali Widowiskowej im. L. Szopińskiego w Kościerzynie. Podczas uroczystości odbędzie się także konferencja popularno-naukowa poświęcona tematyce kaszubsko-pomorskiej. Dla laureatów konkursu przewidziane są cenne nagrody rzeczowe.

Informacje wraz z plikami do pobrania znajdą Państwo tutaj.