Otwarcie nowej ekspozycji stałej w kościerskim muzeum

Serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie nowej ekspozycji stałej, które odbędzie się 17 kwietnia o godz. 18.00 w Muzeum Ziemi Kościerskiej im. dra Jerzego Knyby w Kościerzynie przy ul. Rynek 9. Ekspozycja w dużej mierze poświęcona została wybitnemu kościerzakowi, ks. abp. prof. Henrykowi Muszyńskiemu, Prymasowi Seniorowi, Honorowemu Obywatelowi Kościerzyny. Zobaczymy na niej m.in. szereg pamiątek podarowanych przez Księdza Prymasa kościerskiemu muzeum: szaty prymasowskie, zabytkowe meble, odznaczenia państwowe, różnego rodzaju publikacje, zdjęcia i dokumenty. Uzupełnienie ekspozycji stanowi specjalna część multimedialna.

Szczegółowy program uroczystości:

16:30 Uroczysta Msza Święta dziękczynna w Sanktuarium Matki Bożej Kościerskiej Królowej Rodzin, koncelebrowana pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Wojciecha Polaka, Metropolity Gnieźnieńskiego, Prymasa Polski.

18:00 Otwarcie ekspozycji stałej w Muzeum Ziemi Kościerskiej poświęconej Jego Ekscelencji Księdzu Arcybiskupowi Henrykowi Muszyńskiemu, Prymasowi Seniorowi

18:40 Projekcja filmu Andrzeja Machnowskiego, pt. „Emisariusz Kardynała” z udziałem reżysera w Sali widowiskowej im. Lubomira Szopińskiego w Kościerzynie, przy ul. 3 Maja 9.

19:20 Promocja książki Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Henryka Muszyńskiego, pt. „Posługa Słowu w Prymasowskim Gnieźnie”.

19:40 Wystąpienia gości

20:00 Poczęstunek