Aktualności

XIV edycja konkursu „Kaszubi wczoraj i dziś”

Muzeum Ziemi Kościerskiej w Kościerzynie organizuje kolejną edycję konkursu KASZUBI WCZORAJ I DZIŚ mającą zasięg wojewódzki. Tegoroczna, XIV edycja nosi tytuł „Ks. Prałat Hilary Jastak (1914-2000) – syn ziemi kaszubskiej”. Niniejsza edycja konkursu zatem podejmować będzie tematykę związaną z życiem i działalnością pochodzącego z Kościerzyny kapłana, którego życie ściśle związane było z Gdynią i aktywną działalnością na rzecz Solidarności i społeczności kaszubskiej. Dlatego w 110. rocznicę urodzin ks. prałata Hilarego Jastaka obwołanego „królem kaszubskim”, zasadne jest przybliżenie młodzieży szkolnej jego działalności.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas VI, VII i VIII szkół podstawowych z terenu województwa pomorskiego i przeprowadzony zostanie w trzech etapach:

05.04.2024 – piątek Etap I – szkolny (powiatowy) – ONLINE
23.05.2024 – czwartek Etap II – międzyszkolny (półfinał) – ONLINE
29.05.2024 – środa Etap III – wojewódzki (finał) – STACJONARNIE

Na zgłoszenia szkół czekamy do 23 lutego 2024 r.

Informacje wraz z plikami do pobrania znajdą Państwo tutaj. Tegoroczna edycja w zależności od aktualnie obowiązujących obostrzeń może odbyć się stacjonarnie lub on-line. Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z regulaminem konkursu.