Zapraszamy do skorzystania z oferty Muzeum

Muzeum Ziemi Kościerskiej wraz z oddziałami – Muzeum Akordeonu oraz Muzeum Kolejnictwa przygotowało ofertę skierowaną do grup zorganizowanych (dzieci i młodzież) z opiekunem. W okresie od 8 do 12 kwietnia serdecznie zapraszamy do skorzystania z darmowych lekcji muzealnych.

Przygotowaliśmy 3 TEMATY:
– Muzeum bez tajemnic
– Gdzie to było? Gdzie to jest? Czyli jak wyglądała Kościerzyna przed wiekiem
– Pociąg niejedno ma imię. Rodzaje i przeznaczenie różnych pojazdów szynowych

Lekcje muzealne realizujemy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00. Prosimy o wcześniejszą rezerwację terminu pod nr tel. 58 680-04-88 (ratusz) lub 58 721-86-31 (Parowozownia).

Lekcja muzealna: Muzeum bez tajemnic
Czas: 60 min
Miejsce: Muzeum Ziemi Kościerskiej, Muzeum Akordeonu

Czy muzeum to tylko eksponaty? Co kryje się za salami wystawowymi? Gdzie pracują i czym na co dzień zajmują się muzealnicy? Podczas zajęć „Muzeum bez tajemnic” znosimy wszystkie zakazy wstępu i odkrywamy to, co zazwyczaj pozostaje niedostępne dla oka zwiedzającego muzeum. Zajrzymy do pracowni, magazynów i piwnic. Poznamy najważniejsze aspekty pracy muzealników, nie tylko w teorii, ale też w praktyce. Zajęcia połączone będą z warsztatami.  Zapraszamy grupy zorganizowane z opiekunem od 10 do 25 osób (ewentualne zmniejszenie lub zwiększenie liczby uczestników do uzgodnienia).

Lekcja muzealna: Gdzie to było? Gdzie to jest? Czyli jak wyglądała Kościerzyna przed wiekiem
Czas: 60 min
Miejsce: Muzeum Ziemi Kościerskiej

Zajęcia pozwolą dzieciom i młodzieży przenieść się w czasie i poznać obraz dawnej Kościerzyny utrwalony na pocztówkach i fotografiach sprzed ok. 100 lat. Prezentacji historycznych kadrów ukazujących  widoki i architekturę miasta będzie towarzyszyć opowieść o historii poszczególnych miejsc i obiektów, ich dawnych i obecnych funkcjach. Zapraszamy grupy zorganizowane z opiekunem od 10 do 25 osób (ewentualne zmniejszenie lub zwiększenie liczby uczestników do uzgodnienia).

Lekcja muzealna: Pociąg niejedno ma imię. Rodzaje i przeznaczenie różnych pojazdów szynowych
Czas: 45 min
Miejsce: Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie

Obecnie, mianem pociągu nie zawsze poprawnie określa się prawie każdy pojazd szynowy. Podczas lekcji zaprezentujemy dawne i współczesne typy lokomotyw oraz jednostek pasażerskich wyposażonych we własny napęd. Zajęcia mają na celu zapoznanie z kolejową terminologią w tym zakresie i ewentualne poszerzenie posiadanej wiedzy. Środkami dydaktycznym są prezentacja multimedialna i rozmowa nauczająca. Zapraszamy grupy zorganizowane z opiekunem od 4 do 25 osób (ewentualne zmniejszenie lub zwiększenie liczby uczestników do uzgodnienia).