Świętuj odzyskanie niepodległości również w kościerskim muzeum

Zapraszamy Państwa 11 listopada w godz. 13.00 – 17.00 do zwiedzania Muzeum Ziemi Kościerskiej oraz oddziałów. Tego dnia będzie też można zobaczyć najnowszą wystawę czasową przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej przy współpracy m.in. z Muzeum Ziemi Kościerskiej pt. „Należy stworzyć niepodległe państwo polskie (…) z wolnym dostępem do morza. Powrót Pomorza i Kujaw do Polski 1918-1920„.  Na ekspozycji poruszone zostały następujące kwestie: geneza odrodzenia Rzeczypospolitej, walka o granice, działalność niemieckiej ochotniczej organizacji paramilitarnej Grenzschutz Ost (Straż Graniczna Wschód), powstanie wielkopolskie, powrót Pomorza i Kujaw Zachodnich do Polski, Zaślubiny Polski z morzem, spory na zachodnim pograniczu, plebiscyt na Powiślu, wojna polsko-bolszewicka. Ciekawą częścią wystawy są sylwetki Ojców Niepodległości Pomorza i Kujaw. Zapraszamy również do udziału w Rajdzie Niepodległości, którego jeden z punktów został zaplanowany w muzeum. Jednocześnie informujemy, że 12 listopada Muzeum Ziemi Kościerskiej oraz Muzeum Akordeonu będą nieczynne.