Nowe tematy lekcji muzealnych

W ofercie edukacyjnej Muzeum znalazły się nowe tematy lekcji muzealnych:

Tajemnice codzienności – zaglądamy do kuferka prababci

Zajęcia mają na celu przybliżenie rytmu życia naszych przodków, świata dawnych mieszkańców Kaszub, poprzez poznawanie przedmiotów, którymi posługiwali się na co dzień, w różnych aspektach i momentach życia.
(przedszkole, szkoła podstawowa)

Młodokaszubi – idee i działalność działaczy kaszubskich z początku XX wieku

Zajęcia poświęcone są jednemu z najbardziej znamiennych zjawisk początku XX w. w historii Pomorza i Kaszub – ruchowi młodokaszubskiemu. Przedstawione zostaną sylwetki czołowych przedstawicieli ruchu oraz powstałe wówczas idee, najważniejsze działania i dorobek, z których do dziś czerpią kaszubscy działacze i twórcy.
(szkoła podstawowa, ponadpodstawowa)

Aleksander Majkowski i Kościerzyna

W życiu czołowego przedstawiciela Młodokaszubów – Aleksandra Majkowskiego Kościerzyna miała szczególne miejsce. Tutaj nie tylko przyszedł na świat, ale także rozpoczął swoją szeroko zakrojoną działalność, związaną z zachowaniem i kultywowaniem kaszubskich tradycji, ochroną rodzimego języka i promocją kaszubskiej idei regionalnej. Zajęcia poświęcone są przede wszystkim tym aspektom życia i społecznej aktywności A. Majkowskiego, które związane były z jego pobytem w Kościerzynie, z nawiązaniem do konkretnych miejsc, w który mieszkał, pracował i działał.
(szkoła podstawowa i ponadpodstawowa).

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą edukacyjną w zakładce EDUKACJA.